Człowiek najpełniej afirmuje siebie, dając siebie. To jest pełna realizacja przykazania miłości.

Błogosławieni jesteście, gdy wam urągają i prześladują was i gdy z mojego powodu mówią kłamliwie wszystko złe o was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie. (Mt. 5,11)

KAPLICA PRZEDPOGRZEBOWA

Autor projektu: mgr inż. arch. Zdzisław Budziński z Opola

Forma architektoniczna:

Do kaplicy cmentarnej o tak małej wielkości przyjęto formę klasycznej małej "świątyńki" o tradycyjnej stylistyce architektonicznej nawiązującej do form antycznych.

Fasadę wejściową uformowano w kształcie klasycznego portyku z podcieniem na dwóch filarach przed głównym wejściem.

Właściwa nawa kaplicy to wnętrze na rzucie krzyża greckiego nakryte dwuspadowym dachem na obu prostopadłych kierunkach. Dach zwieńczony wieżyczką zakończoną metalowym kutym krzyżem ze starego kościoła.

Pomocnicze pomieszczenia / zakrystia, chłodnia, WC / usytuowano po obu stronach nawy pod przedłużeniem dachu nawy.

Wykaz pomieszczeń:

• nawa kaplicy     33.2 m2