Św. Wojciech pozostał do dziś postacią niezwykle fascynującą jako człowiek wielkiej prawości, obdarzony żelazną wolą, otwarty na duchowe i materialne potrzeby braci. Wielu uznaje go za godnego przedstawiciela nie tylko narodu czeskiego, ale całej chrześcijańskiej tradycji, wówczas jeszcze nie podzielonej. w tym świetle św. Wojciech jawi się - można powiedzieć jako świadek wszechstronny, którego Bóg dał chrześcijańskiej wspólnocie dawnej i obecnej. Jest znakiem harmonii i współpracy, jaka winna istnieć między Kościołem a społeczeństwem.

św. Jan Paweł II

Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was. Jeszcze chwila a świat nie będzie już mnie oglądał. Ale wy Mnie widzicie, ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie. (J. 14,18-19)

T  E  S  T

Test o Różańcu.

Test z wiedzy religijnej. [strona 1/2]
  1. 1. Na ile części dzieli się Różaniec?
  2. 2. Które z poniższych modlitw odmawiane są na Różańcu?
  3. 3. Która tajemnica należy do części radosnej?
  4. 4. Ile jest wszystkich tajemnic w Różańcu?
  5. 5. Ile razy odmawia się modlitwę Pozdrowienie Anielskie w jednej tajemnicy?