Diecezja Opolska
Herb ks. bp. Andrzeja Czai
Rok Rodziny
facebook
Porządek Mszy św.
Dni powszednie - 6.15
czwartek 17.00

Niedziela i święta
7.30 i 10.00 oraz
sobotni wieczór 18.30

Sakrament pokuty
codziennie przed Mszą św.
sobota - od 17.30
Kancelaria Parafialna
Czynna codziennie po Mszy św. do godz. 8.00 oraz w czwartek od godz. 17.45 do 18.30

W niedzielę, święta oraz w sobotę kancelaria nieczynna

Wezwanie do chorego oraz sprawy pogrzebu o każdej porze
Nr konta bankowego
PKO SA I Oddział w Kędzierzynie-Koźlu
43 12 40 1659 1111 0000 2599 1004
Przechodzić z Maryją przez sceny różańca, to jakby być w szkole Maryi, by czytać Chrystusa, by wnikać w Jego tajemnice, by zrozumieć Jego przesłanie.

(Jan Paweł II)

Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi. (Mt 4, 19)

Strona zgłoszona do konkursu
Konkurs - proszę oddaj głos Konkurs www Adonai.pl
Za oddanie głosu DZIĘKUJEMY

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XXVIX Niedziela Zwykla - 19.10.2014r.
19.10.2014r. - 26.10.2014r.


Dziś Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna tydzień misyjny pod hasłem "Z Ewangelią do narodów".
To czas wspaniałomyślnie ofiarowany nam przez Boga, aby dzielić się duchowymi i materialnymi dobrami jakie posiadamy. O godz. 1500 modlitwa różańcowa w intencji misji.


Jutro, w poniedziałek Ks. Bp Paweł Stobrawa, telewizja Trwam, Ojcowie Oblaci, duszpasterstwo misyjne diecezji opolskiej zapraszają na uroczysty obchód Tygodnia Misyjnego do kościoła pw. św. Eugeniusza de Mazenod.
O godz. 1730 program słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży
1800 modlitwa Anioł Pański
1815 Msza św. pod przewodnictwem ks. Bpa Pawła Stobrawy.
Całość uroczystości będzie transmitowana na żywo w Radiu Maryja i Telewizji Trwam.


Nabożeństwa różańcowe odprawiane są w dni powszednie o godz. 1730, a w czwartek po Mszy św. szkolnej.
We wtorek modlitwa różańcowa w języku niemieckim.
W tym tygodniu modlimy się w intencji misji.
W czwartek modlitwę różańcową poprowadzą dziewczęta z grupy "Dzieci Maryi".


Modlitwie różańcowej przed Mszą św. przewodniczy w tym tygodniu X Róża Żywego Różańca pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Modlitwie Róży Różancowej przewodniczy pani - Anna Szreier.


W czwartek o godz. 1700 Msza św. szkolna dla gimnazjalistów z klasy I i II oraz dla uczniów ze szkoły podstawowej i zerówki.


Spotkania formacyjne dla gimnazjalistów przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania:
- klasa I w piątek o godz. 1630
- klasa II w piątek o godz. 1815


W tym tygodniu przyjmowane będą intencje mszalne na rok 2015 miesiące od stycznia do czerwca włącznie.
W poniedziałek rocznice i jubileusze, a we wtorek pozostałe intencje.


W przyszłą niedzielę w kościele pw. Ducha Świętego o godz. 1700 koncert dziękczynny za życie i kanonizację św. Jana Pawła II w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". SANTO SUBITO - Muzyczna opowieść o życiu Jana Pawła II.


Prosi się rodziny mające groby na naszym cmentarzu, a jeszcze nie złożyły ofiary na utrzymanie naszego cmentarza /woda, wywóz śmieci/ by złożyły ofiarę w wysokości 17 zł. od grobu na jeden rok.


Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na misje, a w przyszłą niedzielę kolekta tzw. Inwestycyjna przeznaczona na pokrycie kosztów renowacji tabernakulum. Za złożone ofiary - Bóg zapłać.


NIECH BÓG NAM BŁOGOSŁAWI !

Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy radosnej niedzieli i obfitości łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.


« Intencje mszalne | Zapowiedzi przedślubne »

Wróć do góry
Poprzedni tydzień 12.10.2014r. - 199.10.2014r.

XXVIII Niedziela Zwykla - 12.10.2014r.
12.10.2014r. - 19.10.2014r.


Dziś Niedziela Papieska w związku z rocznicą wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II, obchodzona pod hasłem "Jan Paweł II - świętymi bądźcie". Na obchody składają się: modlitwa ku czci św. Jana Pawła II, przypomnienie nauki papieskiej i zbiórka do puszek na fundację - Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierająca zdolne dzieci i młodzież pochodzące z rodzin ubogich.


Jutro, w poniedziałek o godz. 1800 Nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej.


Nabożeństwa różańcowe odprawiane są: w niedzielę o godz. 1500, w dni powszednie o godz. 1730, a w czwartek po Mszy św. szkolnej. We wtorek modlitwa różańcowa w języku niemieckim. Młodzież i gimnazjalistów zapraszam w środę.


Modlitwie różańcowej przed Mszą św. przewodniczy w tym tygodniu IX Róża Żywego Różańca pod wezwaniem Matki Bożej Niepokalanie Poczętej. Modlitwie Róży Różancowej przewodniczy pani - Anna Wanke.


W piątek o godz. 1700 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.


W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny i rozpoczyna się Tydzień Misyjny w Kościele.


Okazja do Spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. oraz w sobotę od godz. 1730


Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne, a przed kościołem zbiórka do puszek - Dzieło Nowego Tysiąclecia.
W przyszłą niedzielę kolekta na Misje.
Za złożoną dziś ofiarę oraz za ofiarę tzw. Inwestycyjną na zakup węgla do ogrzewania kościoła, która wynosiła 3307 złotych i 75 groszy składamy jeden drugiemu podziękowanie - Bóg zapłać.

Poprzedni tydzień 05.10.2014r. - 12.10.2014r.

XXVII Niedziela Zwykla - Zakończenie MISJI ŚWIĘTYCH - 05.10.2014r.
05.10.2014r. - 12.10.2014r.


W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Odpustową ku czci św. Franciszka z Asyżu - Patrona naszego kościoła i Parafii oraz zakończenie parafialnej Misji świętej.
Składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać Ojcom Misjonarzom ze Zgromadzenia - Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej z Kędzierzyna Ojcu Kazimierzowi Zdziebko i Ojcu Rafałowi Kupczakowi za przeprowadzoną Misję świętą.
Uroczysta suma odpustowa o godz. 1030, a o godz. 1500 Nabożeństwo przy krzyżu misyjnym kończące Misję świętą.


Jutro, w poniedziałek o godz. 1800 Msza św. w intencji zmarłych parafian oraz kapłanów pracujących w naszej Parafii, Sióstr zakonnych pochodzących z Cisowej.


Nabożeństwa różańcowe odprawiane są w niedzielę o godz. 1500, w dni powszednie o godz. 1800, w czwartek po Mszy św. szkolnej. We wtorek modlitwa różańcowa w języku niemieckim.


Modlitwie różańcowej przed Mszą św. przewodniczy w tym tygodniu VIII Róża Żywego Różańca pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Modlitwie Róży Różancowej przewodniczy pani - Karina Lindner.


W przyszłą niedzielę przypada 14-ty Dzień Papieski "Jan Paweł II - Świętymi bądźcie". Na obchody składają się: - modlitwa ku czci św. Pawła II; przypomnienie nauki papieskiej; zbiórka do puszek na fundację - "Dzieło Nowego Tysiąclecia" wspierająca uczące się dzieci i młodzież z rodzin ubogich.


Okazja do Spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. oraz w sobotę od godz. 1730


Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest dla Ojców Oblatów Maryi Niepokalanej z Kędzierzyna, a w przyszłą niedzielę na potrzeby Seminarium i innych instytucji diecezjalnych, a przed kościołem zbiórka do puszek na fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Poprzedni tydzień 28.09.2014r. - 05.10.2014r.

XXVI Niedziela Zwykla - Rozpoczęcie MISJI ŚWIĘTYCH - 28.09.2014r.
28.09.2014r. - 05.10.2014r.


W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Misję Parafialną. Dni Misji są wielkim przeżyciem duchowym i odnowieniem naszej łączności z Bogiem i bliźnimi. Jakże aktualne stają się słowa pieśni, którą niekiedy śpiewamy: "Nie zamykajmy serc, zbawienia nadszedł czas. Gdy Chrystus puka w drzwi. Może ostatni raz
Ponieważ misje odbywają się w Parafii rzadko, mniej więcej w odstępach 10-letnich, dla niektórych z nas mogą to być ostatnie misje i stąd wynika także ich wyjątkowa ważność.
Oto teraz czas zbawienny! Wykorzystajmy go pożytecznie i dobrze dla odnowienia i umocnienia naszej więzi z Bogiem i bliźnimi.


Misję św. prowadzą: O. Kazimierz Zdziebko i O. Rafał Kupczak - Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej z Kędzierzyna.


Plan Misji jest w gablocie ogłoszeń, na stronie internetowej Parafii, oraz w ubiegłotygodniowym informatorze parafialnym.


Modlitwie różańcowej przed Mszą św. przewodniczy w tym tygodniu VII Róża Żywego Różańca pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej. Modlitwie Róży Różancowej przewodniczy pani - Ewelina Wylezik.


W środę rozpoczynamy miesiąc październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej.


W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.


W sobotę przypada liturgiczna Uroczystość św. Franciszka z Asyżu, patrona naszego kościoła i Parafii, a w niedzielę Odpust i zakończenie Misji św. Suma odpustowa o godz. 1030 w intencji Parafian i Gości.


Dzisiejsza kolekta tzw. Inwestycyjna przeznaczona jest na zakup opału do naszego kościoła, a w przyszłą niedzielę dla Ojców ze Zgromadzenia Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. Za każdą złożoną ofiarę - Bóg zapłać.