Praca ma dopomagać człowiekowi do tego aby stawiał się lepszym duchowo dojrzalszym, aby mógł spełnić swoje powołanie.

Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie. (Mt. 5,10)

Strona zgłoszona do konkursu
Konkurs - proszę oddaj głos Konkurs www Adonai.pl
Za oddanie głosu DZIĘKUJEMY

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

V Niedziela Zwykła - 07.02.2016r.
07.02.2016r. - 14.02.2016r.

Z racji przypadającego w czwartek wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Lourdes - Światowy Dzień Chorego gościmy dzisiaj O. Jurka Wilka - kamilianina. Modlimy się w intencji chorych.

Przed Wielkim Postem, dzisiaj, w poniedziałek i wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
Plan adoracji
Niedziela:
      godz. 1100 adoracja prywatna
      godz. 1200. adoracja w języku niemieckim
      godz. 1300 kobiety, młodzież żeńska i dziewczynki
      godz. 1400 mężczyźni, młodzież męska i chłopcy
      godz. 1500 zakończenia adoracji i nabożeństwo w intencji chorych

Poniedziałek:
      godz.   800 matki
      godz.   900 ul. Fredry od kościoła w kierunku Łąk Kozielskich
      godz. 1000 ul. Fredry od kościoła w kierunku Miejsca Kłodnickiego
      godz. 1100 ul. Brzechwy od skrzyżowania w kierunku Kędzierzyna
      godz. 1200 ul. Brzechwy od skrzyżowania w kierunku Zalesia
      godz. 1300 adoracja w języku niemieckim
      godz. 1400 ul. Nadrzeczna, Odległa, Radosna i pozostałe ulice
      godz. 1500 dzieci, gimnazjaliści i młodzież
      godz. 1600 mężczyźni
      godz. 1700 godzina do Miłosierdzia Bożego

Wtorek:
      godziny adoracyjne jak w poniedziałek

Modlitwie różańcowej przed Mszą św. przewodniczy w tym tygodniu IV Róża Żywego Różańca pod wezwaniem św. Elżbiety. Modlitwie Róży Różancowej przewodniczy pani - Rozwita Prusko.

W środę przypada - Środa Popielcowa - początek Okresu Wielkiego Postu.
Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 700 i 1800
W tym dniu obowiązuje post ścisły tzn. jakościowy i ilościowy.
Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty

W piątek o godz. 1730 nabożeństwo - Droga Krzyżowa, a w niedzielę o godz. 1500 nabożeństwo Gorzkie Żale z koronką do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę od godz. 830 duszpasterskie odwiedziny chorych z posługą kapłańską w domach. Zgłoszenia w zakrystii.

Przykazanie kościelne zobowiązuje wiernych do powstrzymania się do udziału w zabawach w okresie Wielkiego Postu.

Okazja do Spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. oraz w sobotę od godz. 1730

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne, a w przyszłą niedzielę na potrzeby naszego kościoła.

NIECH BÓG NAM BŁOGOSŁAWI !

Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy radosnej niedzieli i obfitości łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.

« Intencje mszalne | Zapowiedzi przedślubne »

Wróć do góry
Poprzedni tydzień 31.01.2016r. - 07.02.2016r.

IV Niedziela Zwykła - 31.01.2016r.
31.01.2016r. - 07.02.2016r.

Dzisiaj o godz. 1500 nabożeństwo różańcowe i wymiana tajemnic różańcowych.

We wtorek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. Czcimy w tym dniu Jezusa Chrystusa, który jest światłością świata i Jego Matkę Najświętszą Maryję Pannę. Tradycyjnie nazywa się to święto, świętem Matki Bożej Gromnicznej.
Msze św. o godz. 700 i o 1800 a po Mszy św. błogosławieństwo świec.

Modlitwie różańcowej przed Mszą św. przewodniczy w tym tygodniu III Róża Żywego Różańca pod wezwaniem św. Józefa. Modlitwie Róży Różancowej przewodniczy pan - Józef Nowak.

W środę przypada wspomnienie św. Błażeja.
Po Mszy św. będzie udzielane wiernym błogosławieństwo gardła ku jego czci.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
Po Mszy św. w czwartek Godzina Święta, adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Po Mszy św. rannej błogosławieństw wody i chleba ku jej czci.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy O. Jurka Wilka - kamilianina z racji przypadającego 11 lutego liturgicznego wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Lourdes - Światowy Dzień Chorego.
W czasie Mszy św. wygłosi kazanie, przewodniczyć będzie w nabożeństwie o godz. 1500
Po nabożeństwie Parafialny Zespół Caritas zaprasza do domu katechetycznego na spotkanie z O. Jurkiem przy kawie.

Okazja do Spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. oraz dla dzieci, gimnazjalistów i młodzieży w piątek od godz. 1600

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła, a we wtorek na klasztory klauzurowe
W przyszłą niedzielę na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne.
Za złożoną dziś ofiarę, za składane ofiary kolędowe oraz z ubiegłej niedzieli tzw. inwestycyjną, która wynosiła 1252,87 złotych składamy jeden drugiemu podziękowanie - Bóg zapłać.