W wychowaniu bowiem chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem o to, ażeby bardziej był, a nie tylko miał; aby więc poprzez wszystko, co ma, co posiada, umiał bardziej i pełniej być człowiekiem - to znaczy, ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugimi, ale także i dla drugich.

Niech ci Pan błogosławi i niech cię strzeże; niech ci ukaże oblicze swoje i zmiłuje się nad tobą. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem. (Lb 6,24-26)

Strona zgłoszona do konkursu
Konkurs - proszę oddaj głos Konkurs www Adonai.pl
Za oddanie głosu DZIĘKUJEMY

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

IX Niedziela Zwykła - 29.05.2016r.
29.05.2016r. - 05.06.2016r.

Dzisiaj o godz. 1500 Nabożeństwo Eucharystyczne, a po nabożeństwie wspólnota "Dzieci Maryi" z okazji Dnia Matki zaprasza wszystkie Mamy na przedstawienie pt. "Flecista".

Codziennie w Oktawie Bożego Ciała o godz. 1800 uroczysta Msza św. do Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła.
W czwartek na zakończenie Oktawy Msza św. i poświęcenie wianków i ziół.

Modlitwie różańcowej przed Mszą św. przewodniczy w tym tygodniu X Róża Żywego Różańca pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Modlitwie Róży Różancowej przewodniczy pani - Anna Szreier.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek po Mszy św. rannej Godzina Święta - modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
W piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa - Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów i święto patronalne Diecezjalnego Dzieła Modlitwy w Intencji Kapłanów "Oremus".
W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny i duszpasterskie odwiedziny chorych. Zgłoszenia w zakrystii.

W przyszłą niedzielę nasi strażacy obchodzą 90-lecie istnienia O.S.P. Cisowa i czczą św. Floriana swojego Patrona. Msza św. w intencji żyjących i zmarłych strażaków oraz poświęcenie nowego sztandaru o godz. 1000, a o godz. 945 modlitwy przy remizie O.S.P. i wymarsz do kościoła.

Pielgrzymka Mniejszości Narodowych i Etnicznych Diecezji Opolskiej na Górze św. Anny w przyszłą niedzielę.

Okazja do Spowiedzi św. codziennie przed Mszą św., w sobotę od godz. 1730 oraz dla dzieci i gimnazjalistów w środę od godz. 1700, a dla młodzieży w piątek od godz. 1700

Dzisiejsza kolekta tzw. inwestycyjna przeznaczona jest na pokrycie kosztów malowania naszego kościoła, a w przyszłą niedzielę na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne.
Przed kościołem zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Za złożone ofiary - Bóg zapłać.

NIECH BÓG NAM BŁOGOSŁAWI !

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia !

« Intencje mszalne | Zapowiedzi przedślubne »

Wróć do góry
Poprzedni tydzień 22.05.2016r. - 29.05.2016r.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 22.05.2016r.
22.05.2016r. - 29.05.2016r.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres przyjęcia sakramentu Pokuty i Komunii św. wielkanocnej.
O godz. 1500 Nabożeństwo majowe do Najświętszej Maryi Panny przy krzyżu, róg ulicy Brzechwy i Wesoła.

Modlitwie różańcowej przed Mszą św. przewodniczy w tym tygodniu IX Róża Żywego Różańca pod wezwaniem Matki Bożej Niepokalanie Poczętej.

W czwartek obchodzimy Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało.
Po Mszy św. o godz. 800 wyruszy procesja z Najśw. Sakramentem do czterech ołtarzy ulicami: Fredry, Brzechwy, Wesoła, Prosta i z powrotem do kościoła.
Na trasie procesji starajmy się o przyozdobienie naszych domów, okien i ogrodzeń.
Przez cały tydzień w Oktawie Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej procesja z Najśw. Sakramentem wokół kościoła.
Do udziału w procesji zapraszam wszystkich Parafian, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci I komunijne, poczty sztandarowe, panów do baldachimu, naszą orkiestrę.
W Opolu przy Parafii Przemienienia Pańskiego Koncert Uwielbienia jako forma uwielbienia Pana Jezusa oraz żarliwej modlitwy za dzieci i młodzież. Początek o godz. 1900 Zaprasza Bp. Czaja.

W przyszłą niedzielę o godz. 1500 Nabożeństwo Eucharystyczne, a po Nabożeństwie wspólnota "Dzieci Maryi" z okazji Dnia Matki zaprasza wszystkie Mamy na przedstawienie "Flecista".

Okazja do Spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. oraz w sobotę od godz. 1730

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła, a w przyszłą niedzielę tzw. inwestycyjna na pokrycie kosztów malowania naszego kościoła. Za złożone ofiary - Bóg zapłać.