Droga odkryć naukowych jest zawsze drogą do prawdy. Dlatego każdy człowiek, który szuka prawdy, w rzeczywistości porusza się drogą, która prowadzi do Boga.

Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego. (Łk. 18,25)

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XXIV Niedziela Zwykła - 16.09.2018r.
16.09.2017r. - 23.09.2018r.

Dzisiaj o godz. 1500 Nieszpory niedzielne.

Modlitwie różańcowej przed Mszą św. przewodniczy w tym tygodniu X Róża Żywego Różańca pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Modlitwie Róży Różancowej przewodniczy pani - Anna Szreier.

We wtorek święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży i dzieci.
Zapraszam na Msze św. młodzież, gimnazjalistów i uczniów z klas VI, VII i VIII przygotowujących się do Bierzmowania.

W środę Parafialny Zespół Caritas w naszej Parafii obchodzi 25-lecie istnienia.
Uroczystej Mszy świętej dziękczynnej przewodniczyć będzie ks. Dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej Arnold Drechsler.

W czwartek po Mszy św. szkolnej o godz. 1800 spotkanie z rodzicami uczniów z klasy III przygotowującymi się do I spowiedzi św. i komunii św.

W piątek o godz. 1700 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Parafialne Dożynki - nasze dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne plony i rolnikom za ich pracę w czasie Mszy św. o godz. 1000
Gospodarzami tegorocznych Dożynek jest rodzina Ganszczyk.
Wyjście z koroną żniwną z gospodarstwa o godz. 950

Okazja do Spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. oraz w sobotę od godz. 1730

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła, a w przyszłą niedzielę na ogrzewanie budynków parafialnych. Za złożone ofiary - Bóg zapłać.

Na czas wakacyjnego wypoczynku, wszystkim Gościom naszej parafialnej strony, życzymy wielu łask od Dobrego Boga, abyśmy powrócili do naszych obowiązków umocnieni i napełnieni chrześcijańską radością.

« Intencje mszalne | Zapowiedzi przedmałżeńskie »

Wróć do góry
Ubiegły tydzień

XXIII Niedziela Zwykła - 09.09.2018r.
09.09.2017r. - 16.09.2018r.

Modlitwie różańcowej przed Mszą św. przewodniczy w tym tygodniu IX Róża Żywego Różańca pod wezwaniem Matki Bożej Niepokalanie Poczętej.

W czwartek o godz. 1800 Nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej.

W dzisiejszą niedzielę pielgrzymka srebrnych jubilatów małżeńskich, a w przyszłą niedzielę złotych jubilatów do Opola, kościół pw. św. Jadwigi, ul. Drzymały 1 o godz. 1400

Na Górze św. Anny w dniach 14 - 16 września /od piątku do niedzieli/ - uroczystości odpustowe ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego z obchodami kalwaryjskimi.

W sobotę 15 września XXIII Pielgrzymka Narodów do Sanktuarium "Maria Hilf" w Zlatych Horach /Czechy/
Początek o godz. 930, a Msza św. o godz. 1100

W niedzielę 16.09. O godz. 1800 w Filharmonii im. Józefa Elsnera odbędzie się koncert organowy w wykonaniu uczniów Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu; Krzysztofa Milika, Szymona Marzoka, Marty Mularczyk i naszego mieszkańca Cisowej Mikołaja Szczęsnego.

Okazja do Spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. oraz w sobotę od godz. 1730

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła, a przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.
Za złożone ofiary - Bóg zapłać.