Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi.

św. Jan Paweł II

...Tak samo będzie w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewiędziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia. (Łk. 15,7)

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO - 13.01.2019r.
13.01.2019r. - 20.01.2019r.

Dziś koniec Okresu Narodzenia Pańskiego.
Od jutra pierwsza część Okresu Zwykłego w ciągu roku.

Modlitwie różańcowej przed Mszą św. przewodniczy w tym tygodniu VII Róża Żywego Różańca pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej. Modlitwie Róży Różancowej przewodniczy pani - Ewelina Wylezik.

W tym tygodniu dalszy ciąg kolędy - odwiedzin duszpasterskich rodzin według planu wywieszonego w gablocie ogłoszeń.

W czwartek Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce, a w piątek rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który kończy się świętem Nawrócenia św. Pawła /25 stycznia/.

W piątek o godz. 1700 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Okazja do Spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. oraz w sobotę od godz. 1700

Dzisiejsza kolekta jak i w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.
Za złożoną ofiarę oraz za składane ofiary kolędowe przeznaczone na cele naszego kościoła składamy jeden drugiemu podziękowanie - Bóg zapłać.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia !

« Intencje mszalne | Zapowiedzi przedmałżeńskie »

Wróć do góry
Ubiegły tydzień

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO - 06.01.2019r.
06.01.2019r. - 13.01.2019r.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli.
Po Mszy św. o godz. 730 i 1000 poświęcenie kadzidła, kredy i wody.
Orszak Trzech Króli - Króla Melchiora /kolor czerwony/ wyruszy z kościoła św. Mikołaja o godz. 1410

Modlitwie różańcowej przed Mszą św. przewodniczy w tym tygodniu VI Róża Żywego Różańca pod wezwaniem św. Anny. Modlitwie Róży Różancowej przewodniczy pani - Hildegarda Goły.

W tym tygodniu dalszy ciąg kolędy, odwiedzin duszpasterskich naszych rodzin według planu wywieszonego w gablocie ogłoszeń.

Okazja do Spowiedzi św. codziennie przed Mszą świętą.

W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na misje, a w przyszłą niedzielę kolekta diecezjalna na Seminarium Duchowne i instytucje diecezjalne.
Za złożone ofiary - Bóg zapłać.