Na drogach ludzkich sumień, nieraz tak trudnych i tak bardzo powikłanych, Bóg postawił wielki drogowskaz, który życiu ludzkiemu nadaje kierunek i ostateczny sens. Jest nim krzyż Pana Naszego Jezusa Chrystusa.

Ty jesteś Chrystus, Syn Boga żywego. (Mt 16, 16)

Strona zgłoszona do konkursu
Konkurs - proszę oddaj głos Konkurs www Adonai.pl
Za oddanie głosu DZIĘKUJEMY

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

VI Niedziela Wielkanocna - 01.05.2016r.
01.05.2016r. - 08.05.2016r.

Dzisiaj o godz. 1500 Nabożeństwo majowe do Najświętszej Maryi Panny przy krzyżu na ul. Modrej.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe - dni modlitw o obfite plony ziemi i błogosławieństwo w pracy i bezrobotnych.
Nabożeństwa i procesja do krzyża o godz. 1800

Nabożeństwa majowe do Matki Bożej codziennie o godz. 1800, w czwartek po Mszy św. szkolnej.

Modlitwie różańcowej przed Mszą św. przewodniczy w tym tygodniu VI Róża Żywego Różańca pod wezwaniem św. Anny. Modlitwie Róży Różancowej przewodniczy pani - Hildegarda Goły.

W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.
W czwartek po Mszy św. rannej - Godzina św., modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
W sobotę duszpasterskie odwiedziny chorych. Zgłoszenia w zakrystii.

Spotkanie formacyjne dla uczniów klasy III gimnazjalnej w piątek po Nabożeństwie majowym.

Okazja do Spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. poranną oraz w sobotę od godz. 1730

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Opolu i inne instytucje diecezjalne, a w przyszłą niedzielę na potrzeby naszego kościoła.
Przed kościołem zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej.
Za złożoną dziś ofiarę oraz z poprzedniej niedzieli tzw. inwestycyjnej na malowanie kościoła, która wynosiła 2435,60 złotych składamy jeden drugiemu podziękowanie.

NIECH BÓG NAM BŁOGOSŁAWI !

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia !

« Intencje mszalne | Zapowiedzi przedślubne »

Wróć do góry
Poprzedni tydzień 24.04.2016r. - 01.05.2016r.

V Niedziela Wielkanocna - 24.04.2016r.
24.04.2016r. - 01.05.2016r.

Dzisiaj o godz. 1500 Nabożeństwo różańcowe i wymiana tajemnic różańcowych, na które serdecznie zapraszam, zwłaszcza Członków Róż Różańcowych Żywego Różańca.

Modlitwie różańcowej przed Mszą św. przewodniczy w tym tygodniu V Róża Żywego Różańca pod wezwaniem św. Barbary. Modlitwie Róży Różancowej przewodniczy pani - Renata Banaś.

W sobotę w Jemielnicy o godz. 1830 czuwanie młodzieży Diecezji Opolskiej u św. Józefa, a w niedzielę V Diecezjalne Święto Rodziny. O godz. 1100 uroczysta Msza św.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc maj, w którym czcimy Najśw. Maryję Pannę.
Nabożeństwa majowe do Najśw. Maryi Panny w dni powszednie o godz. 1800, w czwartek po Mszy św. szkolnej, a w niedzielę o godz. 1500 przy krzyżach przydrożnych naszej parafii.
We wtorek nabożeństwo w języku niemieckim.

Okazja do Spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. oraz w sobotę od godz. 1730

Dzisiejsza kolekta tzw. inwestycyjna przeznaczona jest na malowanie części naszego kościoła, a przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz ofiar konfliktu na Ukrainie.
W przyszłą niedzielę na Seminarium Duchowne w Opolu i inne instytucje diecezjalne.
Bóg zapłać za złożone ofiary.