Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa.

św. Hieronim

Bóg wskrzesił Go, zerwawszy więzy śmierci. (Dz 2, 24)

PARAFIALNY CARITAS

Głównym celem organizacji jest bezpośrednia i pośrednia działalność charytatywna oraz współpraca ze wszystkimi organizacjami i instytucjami niosącymi czynną pomoc potrzebującemu człowiekowi.

Caritas Cisowa

W 1997 r. zespół pomógł osobom dotkniętym lipcową powodzią, przez dowóz żywności, środków czystości, odzieży, leków, sprzętu gospodarstwa domowego i mebli. Zespół Caritas przeprowadził zbiórkę pieniężną na rzecz powodzian i rodzin wielodzietnych.

Każdego roku pomaga w zorganizowaniu wyjazdu dzieci na kolonie letnie oraz dofinansowuje pobyt dzieci w Zielonej Szkole. Jest organizatorem wieczoru opłatkowego dla ludzi starszych i chorych. Poszczególni członkowie odwiedzają osoby niepełnosprawne a także osoby chore obłożnie. Rozprowadza wśród mieszkańców osiedla świece, znicze, lampiony adwentowe, z których dochód zasila konto Caritasu. Biorą czynny udział w organizacji imprez kulturalnych współdziałając z innymi organizacjami.

Organizacja Caritas przy Parafii Cisowa liczy siedem osób:

1. Ingrida Nowak

2. Franciszka Sieńko