PARAFIA ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU I ŚW. JACKA - KĘDZIERZYN-KOŹLE DZ.CISOWA

Życzenia na Boże Narodzenie 2021 od o.Jerzego Wilk OSCam Referent Misyjny

10.12.2021

DEKRET O ODWIEDZINACH DUSZPASTERSKICH W CZASIE PANDEMII W ROKU 2022

W trosce o dobro duchowe Wiernych diecezji opolskiej, w imię odpowiedzialności za ich doczesne życie i zdrowie, w obliczu trwającego stanu pandemii SARS-CoV-2, postanawiam, aby tegoroczne duszpasterskie odwiedziny kolędowe zostały zastąpione formami wypracowanymi w roku poprzednim. W związku z powyższym kolędę A.D. 2022 należy odbyć wg zasad podanych poniżej.

1. Zamiast odwiedzać parafian w domach, duszpasterze powinni zaprosić ich do kościoła w mniejszych grupach (np. mieszkańców poszczególnych ulic lub ich części bądź małych miejscowości) na Mszę św., która winna być sprawowana w ich intencji. W przypadku, gdy intencja Mszy jest już zajęta, można skorzystać z prawa do binacji a nawet trynacji. Celebracje należy tak rozłożyć, aby możliwe było zachowanie reżimu sanitarnego, obowiązującego w tym czasie w świątyniach.

2. Msza św. zastępująca odwiedziny duszpasterskie ma być odprawiana w sposób uroczysty z obowiązkową homilią. Ponadto, podczas tej Eucharystii duszpasterze powinni odmówić modlitwę błogosławieństwa nad zebranymi i pozostałymi w domach mieszkańcami, zwłaszcza chorymi. Można także w jej trakcie poświęcić wodę, którą wierni przyniosą do kościoła we własnych naczyniach, a po poświęceniu zabiorą do domów. Po liturgii, jeśli warunki na to pozwalają, można poprowadzić wspólne kolędowanie. Wskazane jest też rozdanie druku modlitwy do odmówienia w domach. Duszpasterze powinni zachęcić wiernych, by po powrocie do swoich mieszkań wraz z innymi domownikami odprawili liturgię rodzinną, odmawiając modlitwę, której tekst otrzymali w świątyni oraz kropiąc mieszkanie wodą święconą.

3. Obrazki kolędowe, kawałki poświęconej kredy czy naklejki na drzwi należy wyłożyć w kościele, aby wierni mogli je zabrać po Mszy św. zastępującej odwiedziny duszpasterskie. Tam, gdzie podczas kolędy istnieje zwyczaj zamawiania intencji mszalnych, należy je przyjąć w inny sposób.

Wszystkim P.T. Duszpasterzom i Wiernym w tym trudnym czasie, w którym jednak nie ustaje nadzieja na zwycięstwo nad lękiem, chorobą i cierpieniem, z serca błogosławię.

BISKUP OPOLSKI: + Andrzej Czaja

KANCLERZ KURII: ks. Wojciech Lippa

źródło: www.diecezja.opole.pl

03.12.2021

Limity wiernych w kościołach od 1 grudnia

W myśl «Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 listopada 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii» od dziś, tj. 1 grudnia 2021 r. zmianie ulegają limity osób mogących gromadzić się wewnątrz obiektów kultu. W kościołach czy kaplicach, w obrzędach kultu religijnego może być zajęte 50% dostępnych miejsc siedzących i stojących (a nie jak dotychczas 75% miejsc) z zastrzeżeniem, że do tego limitu nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw SARS-CoV-2. Limity te nie obowiązują na zewnętrz kościołów i kaplic; stosuje się tam jedynie zasadę dystansu społecznego wynoszącego 1,5m. Ważne! Nowe Rozporządzenie przypomina o obowiązku informowania o limicie osób przed wejściem do budynków i innych obiektów kultu religijnego.

źródło: www.diecezja.opole.pl

22.11.2021

PODZIĘKOWANIE

Akcja zbiórki złomu w naszej Parafii, przerosła nasze oczekiwania.
Cieszymy się z ogromnego poparcia Mieszkańców, to dzięki Wam stajemy o krok bliżej celu jakim jest zakup figury św. Józefa. Liczymy na dalszą pomoc! Każdy grosz się liczy, a przedsięwzięcie niesie pożytek dla naszej wspólnoty.
Jeszcze raz składamy Wszystkim Serdeczne Bóg Zapłać!

Z wyrazami szacunku Bractwo św. Józefa

13.11.2021

ZBIÓRKA ZŁOMU

INFORMACJA:

Bractwo św. Józefa z Cisowej w sobotę 20 listopada, będzie na naszym osiedlu zbierać złom na figurę św. Józefa, która bedzie chwilowo umieszczona w kościele, a wiosną przyszłego roku będzie umiejscowiona przed kościołem.
Złom będziemy zbierać w godz. 900 - 1200

Na figurę św. Józefa można również wpłacać na konto parafialne z dopiskiem - Na figurę św. Józefa, w zakrystii przed lub po Mszy św.

Wszystkim zainteresowanym bardzo dziękujemy.

Bractwo św. Józefa