Logo
obrazek

Msze Święte

Od pon. do sob. o godz. 630
Czwartek Msza szkolna o godz. 1700
Niedziele i Święta o godz. 730, 1000

obrazek

Spwiedź święta

W naszej parafii można wyspowiadać się od poniedziałku do soboty przed każdą Mszą świętą oraz w sobotę od godz. 1730

obrazek

Parafia na YouTube


Katechumenat w 2024
Katechumenat w I i II połowie 2024 roku, w Parafii Ducha Świętego w Kędzierzynie-Kożlu, osiedle Piasty

AKTUALNOŚCI PARAFII CISOWA

Rocznica Święceń Kapłańskich 16.05.2024

Dostojny Księże Jubilacie!

Z okazji 48. rocznicy święceń kapłańskich pragniemy złożyć Księdzu najserdeczniejsze życzenia.
Minione lata wypełnione były Księdza oddaną służbą Bogu i ludziom. Ksiądz niesie pocieszenie i nadzieję potrzebującym, głosi Ewangelię i naucza z miłością i mądrością. Ksiądz jest wzorem dla wielu i prawdziwym pasterzem.
W dniu tego wyjątkowego Jubileuszu życzymy Księdzu dalszej wytrwałości w wypełnianiu kapłańskiej misji, obfitości łask Bożych, zdrowia, sił i wszelkich potrzebnych darów Ducha Świętego. Niech Ksiądz nadal z oddaniem służy Bogu i ludziom, a owce Księdza niech zawsze będą bezpieczne pod Księdza troskliwą opieką.
Niech każdy dzień Księdza życia będzie wypełniony radością, pokojem i Bożą miłością.

Z wyrazami szacunku i wdzięczności - Parafianie


12.05.2024

Wiosenne spotkanie formacyjne Bractwa św. Józefa.

6 czerwca (czwartek) 2024r. o godz. 1800 w parafii św. Jadwigi Śląskiej w Radoszowach – dla rejonu Kędzierzyn.

W programie: Msza św. w intencji członków Bractwa, konferencja formacyjna, nabożeństwo czerwcowe ofiarowane w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, a także o powołania do służby w Kościele (posługi katechety, katechisty, lektora, akolity, diakona stałego, teologa) oraz o powołania do sakramentalnego małżeństwa, oraz braterskie spotkanie.

Prepozyt Bractwa Świętego Józefa, pan Henryk Oleś, w tej serii spotkań odwiedzi kolejne rejony, poznając ich specyfikę, rozmawiając o radościach i smutkach poszczególnych wspólnot. W miarę możliwości w spotkaniach weźmie udział także ks. Rafał Woszek, neoprezbiter i członek Bractwa, który będzie głosił Słowo Boże i udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.

Zapraszamy wszystkich członków Bractwa, jak i osoby zainteresowane wspólnotą.


30.03.2024

Życzenia wielkanocne


18.03.2024

Okres Pasyjny

Liturgia Słowa V Niedzieli Wielkiego Postu wrowadza nas w wymiar pasyjny. Już od poniedziałku podczas Mszy św. będziemy się modlić prefacją o męce Pańskiej. Natomiast w modlitwie kolekty V Niedzieli Wielkiego Postu kierujemy do Boga takie słowa: „Udziel nam łaski, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Twojego Syna, który oddał własne życie za zabawienie świata”. W V niedzielę Wielkiego Postu w wielu krajach utrwalił się zwyczaj zasłaniania krzyży. Od XI wieku zasłaniano całe ołtarze wielką zasłoną na czas przygotowania do świąt paschalnych. Natomiast w XIII w. pojawił się zwyczaj zasłaniania krzyży na czas rozważania męki Pańskiej. Ponieważ w średniowieczu krzyże były wysadzane złotem i perłami, a Chrystus był ukazywany jako Zwycięski Zmartwychwstały Pan, przysłaniano je ze względu na swego rodzaju post dla oczu.

Chyba najbardziej sugestywne wyjaśnienie idei zasłaniania krzyży i obrazów dał abp Antoni Nowowiejski: zasłona ta była symbolem żalu i pokuty, jakim grzesznik poddać się powinien, aby mu wolno było znowu podnieść oczy na Majestat Boski, którego Oblicze nieprawościami swymi niejako sobie przysłonił; wyobraża sobie poniżenie Chrystusa, zakrywające chwałę Jego Bóstwa i czyniące Go Żydom zgorszeniem a poganom głupstwem, aby w zmartwychwstaniu, na kształt zasłony przedarte, objawiły ukrytą za nimi jasność i moc Boga Wcielonego.

Źródło: https://m.niedziela.pl/artykul/39224/nd/Zasloniety-krzyz---symbol-zalu-i-pokuty


05.03.2024

Decyzja bp. Andrzeja Czai dotyczy piątku 8 marca.

Biskup opolski wydał decyzję, w której czytamy, że mając na uwadze dobro duchowe wiernych, na podstawie kanonu 87§ 1 KPK, udziela dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających na terenie diecezji opolskiej w dniu 8 marca 2024


19.02.2024

Wielkopostne spotkania formacyjne Bractwa św. Józefa.

1 marca (piątek) 2024r. o godz. 1730 w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Kędzierzynie-Koźlu (Sławięcice) – dla rejonu Kędzierzyn.

W programie: Msza św. w intencji członków Bractwa, konferencja formacyjna, nabożeństwo pasyjne oraz braterskie spotkanie.

Zapraszamy wszystkich członków Bractwa, jak i osoby zainteresowane wspólnotą.


14.02.2024

Środa Popielcowa

Środa Popielcowa, nazywana również Popielcem lub Wstępną Środą, jest to dzień w kalendarzu liturgicznym Kościoła katolickiego, który rozpoczyna okres Wielkiego Postu. W tym roku Środa Popielcowa przypada na 14 lutego.
W tym dniu wierni podczas liturgii pochylają głowę w pokorze, a kapłan symbolicznie posypuje ją popiołem. Popiół ten pochodzi ze spalonych palm poświęconych w Niedzielę Palmową poprzedniego roku. Symbolizuje on kruchość ludzkiego życia, śmierć i pokutę.

Okres Wielkiego Postu trwa 40 dni (nie licząc niedziel) i jest czasem przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Jest to czas refleksji, modlitwy, pokuty i nawrócenia. Wierni zobowiązani są do postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
W Środę Popielcową w kościołach odprawiane są Msze święte, podczas których kapłan posypuje głowy wiernych popiołem. Wierni mogą również przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania.

W Polsce istnieje wiele tradycji związanych ze Środą Popielcową. W niektórych regionach wierni przygotowują potrawy z ryb lub postne ciasta. Popularne jest również organizowanie nabożeństw Drogi Krzyżowej.
Środa Popielcowa jest ważnym dniem dla katolików. Jest to czas na refleksję nad swoim życiem, zbliżenie się do Boga i przygotowanie do Świąt Wielkanocnych.

Administrator


24.01.2024

Informacja o rekolekcjach wyjazdowych

Parafia Cisowa organizuje wyjazd na rekolekcje do Ślemienia koło Żywca w dniach 12-14 kwietnia 2024 roku. Rekolekcje poprowadzi ks. Mateusz Wieczorek, znany rekolekcjonista i duszpasterz młodzieży. W programie rekolekcji znajdą się konferencje, modlitwa, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz czas wolny na zwiedzanie.

Koszt rekolekcji wynosi 400 zł. W cenę wliczone są koszty transportu, zakwaterowania i wyżywienia.

Zgłoszenia należy składać do 15 marca 2024 roku w zakrystii kościoła.

Ślemień – wieś w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie żywieckim, w gminie Ślemień. Miejscowość jest siedzibą gminy Ślemień. Znajduje się tam Sanktuarium na Jasnej Górce, a także kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Rekolekcje w Ślemieniu to doskonała okazja, aby odpocząć i nabrać sił duchowych. To również czas, aby pogłębić swoją wiarę i zbliżyć się do Boga.

Administrator×
Informacja pogrzebowa

Dnia 16.05.2024
odszedł do Domu Ojca Niebieskiego
Józef Sobeczko
ur. 01.09.1948 w Cisowej


Modlitwa różańcowa za zmarłego
19.05.2024 o godz. 1300
Msza św. pogrzebowa i pogrzeb
20.05.2024 o godz. 1000

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Informacja pogrzebowa
Poniedziałek - 20 maja 2024
141 dzień roku,  225 dni do końca roku
04:53 20:36
VII Tydzień - OKRES ZWYKŁY II
ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, MATKI KOŚCIOŁA

Liturgiczny kolor szat
Nowe zdjęcie
foto
Nowe zdjęcie
foto
Losowe zdjęcie 2006-2023
foto
Losowe zdjęcie 2006-2023
foto

Dzisiaj imieniny obchodzi:
Aleksander, Bazyli, Bernardyn, Krystyna

kwiat

Wszystkim solenizantom, jubilatom dzisiejszego dnia jak i tygodnia, którzy obchodzą imieniny, urodziny, rocznice bądź inne uroczystości - życzymy obfitości łask Bożych, zdrowia i pogody ducha, opieki Matki Najświętszej i św. Franciszka z Asyżu.