PARAFIA ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU I ŚW. JACKA - KĘDZIERZYN-KOŹLE DZ.CISOWA

obrazek

AKTUALNOŚCI PARAFII CISOWA

23.12.2021

Życzenia na Boże Narodzenie od ks. Proboszcza

Życzenia na Boże Narodzenie 2021 od ks. Proboszcza Jacka Potempa

18.12.2021

List Pasterski Biskupa Opolskiego na Święta Bożego Narodzenia 2021

List Pasterski Biskupa Opolskiego na Święta Bożego Narodzenia 2021

16.12.2021

Życzenia na Boże Narodzenie 2021 o. Jerzy Wilk OSCam - referent misyjny

Życzenia na Boże Narodzenie 2021 od o.Jerzego Wilk OSCam Referent Misyjny

10.12.2021

DEKRET O ODWIEDZINACH DUSZPASTERSKICH W CZASIE PANDEMII W ROKU 2022

W trosce o dobro duchowe Wiernych diecezji opolskiej, w imię odpowiedzialności za ich doczesne życie i zdrowie, w obliczu trwającego stanu pandemii SARS-CoV-2, postanawiam, aby tegoroczne duszpasterskie odwiedziny kolędowe zostały zastąpione formami wypracowanymi w roku poprzednim. W związku z powyższym kolędę A.D. 2022 należy odbyć wg zasad podanych poniżej.

  1. Zamiast odwiedzać parafian w domach, duszpasterze powinni zaprosić ich do kościoła w mniejszych grupach (np. mieszkańców poszczególnych ulic lub ich części bądź małych miejscowości) na Mszę św., która winna być sprawowana w ich intencji. W przypadku, gdy intencja Mszy jest już zajęta, można skorzystać z prawa do binacji a nawet trynacji. Celebracje należy tak rozłożyć, aby możliwe było zachowanie reżimu sanitarnego, obowiązującego w tym czasie w świątyniach.

  2. Msza św. zastępująca odwiedziny duszpasterskie ma być odprawiana w sposób uroczysty z obowiązkową homilią. Ponadto, podczas tej Eucharystii duszpasterze powinni odmówić modlitwę błogosławieństwa nad zebranymi i pozostałymi w domach mieszkańcami, zwłaszcza chorymi. Można także w jej trakcie poświęcić wodę, którą wierni przyniosą do kościoła we własnych naczyniach, a po poświęceniu zabiorą do domów. Po liturgii, jeśli warunki na to pozwalają, można poprowadzić wspólne kolędowanie. Wskazane jest też rozdanie druku modlitwy do odmówienia w domach. Duszpasterze powinni zachęcić wiernych, by po powrocie do swoich mieszkań wraz z innymi domownikami odprawili liturgię rodzinną, odmawiając modlitwę, której tekst otrzymali w świątyni oraz kropiąc mieszkanie wodą święconą.

  3. Obrazki kolędowe, kawałki poświęconej kredy czy naklejki na drzwi należy wyłożyć w kościele, aby wierni mogli je zabrać po Mszy św. zastępującej odwiedziny duszpasterskie. Tam, gdzie podczas kolędy istnieje zwyczaj zamawiania intencji mszalnych, należy je przyjąć w inny sposób.

Wszystkim P.T. Duszpasterzom i Wiernym w tym trudnym czasie, w którym jednak nie ustaje nadzieja na zwycięstwo nad lękiem, chorobą i cierpieniem, z serca błogosławię.


BISKUP OPOLSKI: + Andrzej Czaja

KANCLERZ KURII: ks. Wojciech Lippa

źródło: www.diecezja.opole.pl


03.12.2021

Limity wiernych w kościołach od 1 grudnia

W myśl «Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 listopada 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii» od dziś, tj. 1 grudnia 2021 r. zmianie ulegają limity osób mogących gromadzić się wewnątrz obiektów kultu. W kościołach czy kaplicach, w obrzędach kultu religijnego może być zajęte 50% dostępnych miejsc siedzących i stojących (a nie jak dotychczas 75% miejsc) z zastrzeżeniem, że do tego limitu nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw SARS-CoV-2. Limity te nie obowiązują na zewnętrz kościołów i kaplic; stosuje się tam jedynie zasadę dystansu społecznego wynoszącego 1,5m. Ważne! Nowe Rozporządzenie przypomina o obowiązku informowania o limicie osób przed wejściem do budynków i innych obiektów kultu religijnego.

źródło: www.diecezja.opole.pl


22.11.2021

PODZIĘKOWANIE

Akcja zbiórki złomu w naszej Parafii, przerosła nasze oczekiwania.
Cieszymy się z ogromnego poparcia Mieszkańców, to dzięki Wam stajemy o krok bliżej celu jakim jest zakup figury św. Józefa. Liczymy na dalszą pomoc! Każdy grosz się liczy, a przedsięwzięcie niesie pożytek dla naszej wspólnoty.
Jeszcze raz składamy Wszystkim Serdeczne Bóg Zapłać!

Z wyrazami szacunku Bractwo św. Józefa


13.11.2021

ZBIÓRKA ZŁOMU

INFORMACJA:

Bractwo św. Józefa z Cisowej w sobotę 20 listopada, będzie na naszym osiedlu zbierać złom na figurę św. Józefa, która bedzie chwilowo umieszczona w kościele, a wiosną przyszłego roku będzie umiejscowiona przed kościołem.
Złom będziemy zbierać w godz. 900 - 1200

Na figurę św. Józefa można również wpłacać na konto parafialne z dopiskiem - Na figurę św. Józefa, w zakrystii przed lub po Mszy św.

Wszystkim zainteresowanym bardzo dziękujemy.

Bractwo św. Józefa