Dekret dotyczący obchodu Uroczystości Wszystkich Świętych

DZIECI MARYJI

Dzieci Maryi - to grupa, w której dziewczęta w sposób szczególny starają się naśladować Maryję, poznawać ją, lepiej czcić i kochać.
W naszej parafii "Dzieci Maryi" prowadzone są przez S.M. Dalmację ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w Leśnicy.

Grupa dziewcząt - Dzieci Maryi

Lista powyższa, która tutaj była jest już nieaktualna, dotyczy bowiem lat 2009-2011. Proszę podać nowa listę aktualną na dany rok.

Matka Boska

Nasze spotkania odbywają się zazwyczaj co 2 tygodnie ( nieraz co tydzień ) w środy o godz. 1700 Temat spotkań zależy od okresu liturgicznego, który przeżywamy. Zgłębiamy także treści modlitw Maryjnych, aby z większą świadomością i szacunkiem je odmawiać.
Spotkania to nie kolejna lekcja katechezy, ale staramy się, aby panowała na nim atmosfera wspólnotowa i rodzinna. Dużo wspólnie śpiewamy i nie brakuje nam radości.
Włączamy się czynnie w życie parafii przez nasze służby sztandarowe, a także przygotowujemy wspólnie różne nabożeństwa ( np. majowe, różańcowe, Dzień Matki, Drogi Krzyżowej, itp.).

Spotkanie Dzieci Maryi

Poza naszymi spotkaniami przy Kościele w Cisowej spotykamy się także w Leśnicy wraz z Dziećmi Maryi z innych Parafii na wspólnym opłatku, czy radosnym spotkaniu przy ognisku, wyjeżdżamy także na wycieczki.
Zapraszamy wszystkie chętne dziewczęta, które pragną zastać "Dzieckiem Maryi" i upodabniać się do Matki Bożej najlepszej ze wszystkich Matek i stawać się pięknymi tak, jak Maryja.

S.M. Dalmacja