DUSZPASTERZ W CISOWEJ

Proboszcz jest pasterzem własnym powierzonej sobie parafii, sprawującym opiekę duszpasterską nad zleconą sobie wspólnotą z upoważnienia biskupa diecezjalnego, do współpracy z którym w posłudze Chrystusa jest powołany, wykonującym dla tejże wspólnoty misję nauczania, uświęcania i rządzenia, przy udziale także innych prezbiterów i diakonów oraz przy pomocy wiernych świeckich, zgodnie z przepisami prawa.

Proboszcz Parafii Cisowa

Ks. mgr Jacek Stanisław Potempa ur. 12.10.1950 w Zabrzu, wyświęcony: 16.05.1976

Proboszcz Parafii ks. Potempa Jacek

Posługa duszpasterska:

21.09.1985 - nadal - Proboszcz Parafii Cisowa św. Franciszka z Asyżu i św. Jacka
28.08-21.09.1985 - Administrator Parafii Cisowa św. Franciszka z Asyżu
22.08.1983 - 28.08.1985 - Wikariusz - Zabrze Biskupice, Wniebowzięcia NMP
13.08.1979 - 22.08.1983 - Wikariusz - Opole, Podwyższenia Krzyża Świętego
05.08.1976 - 13.08.1979 - Wikariusz - Ozimek, św. Jana Chrzciciela

Pełnione funkcje

12.04.2001 - Tytuł honorowy - Radca duchowny
06.03.2012 - nadal - Dekanalny duszpasterz katechetów i animatorów - Kędzierzyn
21.09.2000 - 26.11.2010 - Dziekan dekanatu - Kędzierzyn
25.09.1995 - 21.09.2000 - Wicedziekan dekanatu - Kędzierzyn
16.09.1996 - ??.??.???? - Wizytator nauki religii w Diecezji Opolskiej
26.04.2001 - ??.??.???? - Członek Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miasta Kędzierzyn-Koźle

Proboszczami Parafii byli:

Ks. Ryś Michał urodzony: 31.03.1920 w Graboszycach,
Wyświęcony: 23.12.1950 w Katowicach
Ustanowiony: 17.11.1975
W Parafii Cisowa lata: 1975-1985
Zmarł: 17.09.2006 Wadowice


Ks. Ortmanowicz Józef urodzony: 04.03.1915 w Chropaczowie,
Wyświęcony: 05.08.1939, w Trewir
Ustanowiony: 09.06.1951 oraz 04.03.1957
W Parafii Cisowa lata: 1951-1954 oraz lata: 1957-1975
Zmarł: 07.10.1992 Gernsheim /Niemcy/


Ks. Płachetka Roman urodzony: 02.08.1916 w Orzegowie,
Wyświęcony: 18.04.1943
Ustanowiony: 30.04.1954
W Parafii Cisowa lata: 1954-1957
Zmarł: Marktheidenfeld-Zimmer /Niemcy/


Ks. Pakulla Leon urodzony: 11.04.1910 w Zdziechowicach.
Wyświęcony: 05.04.1936
Ustanowiony: 12.02.1941
W Parafii Cisowa lata: 1941-1951
Zmarł: 23.11.1978 Brandscheid, Wettin /Niemcy/