PARAFIA ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU I ŚW. JACKA - KĘDZIERZYN-KOŹLE DZ.CISOWA

III Niedziela Zwykła 24.01.2021

24-31.01.2021

Dzisiejsza III niedziela Zwykła przeżywana jest w Kościele jako niedziela Słowa Bożego. Ma nam wszystkim przypominać o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego.

Jutro, w poniedziałek święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła, kończy się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

Modlitwie różańcowej przed Mszą św. przewodniczy w tym tygodniu III Róża Żywego Różańca pod wezwaniem św. Barbary. Modlitwie Róży Różancowej przewodniczy pani - Renata Banaś.

Spotkanie z dziećmi z klasy III przygotowującymi się do I Spowiedzi św. i Komunii św. w poniedziałek o godz. 1600 w kościele.

Okazja do Spowiedzi św. codziennie przed Mszą św., a w sobotę od godz. 1700

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele parafialne, a przed kościołem zbiórka do puszek – pomoc dla Chorwacji.
W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna na cele remontowe naszego kościoła.
Serdecznie dziękuję za wszelkie dowody życzliwości i ofiary składane w kościele i ofiary kolędowe na cele remontowe i inwestycyjne w naszej Parafii serdecznie dziękujemy jeden drugiemu.

INFORMACJA:

W Kościołach, w obrzędach kultu religijnego nie może uczestniczyć więcej niż 1 osoba na 15 m2.
W naszym Kościele jest to 40 osób. Wierni są zobowiązani do zakrywania nosa i ust.

Do Komunii świętej w pierwszej kolejności ustawiają się Ci, którzy Komunię przyjmują na rękę, a następnie Ci, którzy Komunię przyjmują do ust, lub gdy jest Szafarz to wtedy do Proboszcza idą wierni, którzy przyjmują do ust a do Szafarza wierni, którzy przyjmują na rękę.

Pamiętajmy o rozsądnym dystansowaniu się od siebie.

Zauważone błędy proszę zgłosić w celu korekty

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego przeżywania niedzieli, a w nadchodzący tydzień obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej.
Błogosławionego tygodnia.

Intencje   |   Zapowiedzi   |   Gazetka

II Niedziela Zwykła 17.01.2021

17-24.01.2021

Dziś w niedzielę XXIV Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce, a jutro rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który kończy się świętem Nawrócenia św. Pawła /25.01/
Hasłem tegorocznych modlitw są słowa "Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” /J 15,5-9/

Modlitwie różańcowej przed Mszą św. przewodniczy w tym tygodniu II Róża Żywego Różańca pod wezwaniem św. Józefa. Modlitwie Róży Różancowej przewodniczy pan - Józef Nowak.

W czwartek Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

Zgodnie z wolą Papieża Franciszka, III Niedziela Okresu Zwykłego każdego roku ma być w Kościele przeżywana jako Niedziela Słowa Bożego. Ma ona przypomnieć wszystkim, pasterzom i wiernym o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego.

W przyszła niedziela, 24 stycznia jest dniem Solidarności z Chorwacją, poprzez modlitwę za poszkodowanych oraz pomoc materialną.

Okazja do Spowiedzi św. codziennie przed Mszą św., a w sobotę od godz. 1730

Dzisiejsza kolekta jak i w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na cele parafialne. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek – Pomoc dla Chorwacji.
Za złożone dziś ofiary i za składane ofiary kolędowe składamy jeden drugiemu podziękowanie – Bóg zapłać.

INFORMACJA:

Pamiętajmy o rozsądnym dystansowaniu się od siebie.