dekret bp. opolskiego regulujący kwestie liturgiczne od 30 maja 2020

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 31.05.2020r.

31.05-07.06.2020r.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny.
O godz. 1500 Nabożeństwo do Ducha Świętego i wymiana tajemnic różańcowych.
Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły Roku Liturgicznego.

Jutro w poniedziałek przypada święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła.
Msze św. o godz. 630 i 1800

Modlitwie różańcowej przed Mszą św. przewodniczy w tym tygodniu I Róża Żywego Różańca pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu. Modlitwie Róży Różancowej przewodniczy pan - Mieczysław Kasza.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
Jest to dzień diecezjalnego dzieła modlitwy w intencji kapłanów "Oremus”.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. rannej Godzina Święta. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji kapłanów.

Biskup Opolski w nowym dekrecie:
- znosi dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. dla wszystkich wiernych w niedziele i dni świąteczne z wyjątkiem:
- osoby w podeszłym wieku
- osoby z objawami infekcji
- osoby, które odczuwają wzmożoną obawę przed zarażeniem.
- znosi ograniczenie liczby uczestników kultu religijnego wewnątrz kościoła i kaplic.
- zobowiązuje wiernych do zakrywania ust i nosa w obiektach kultu religijnego częścią odzieży, maską, maseczką podczas trwania obrzędów liturgicznych.
- Przystępujący do Komunii św. mają prawo przyjmować Komunię św. zarówno do ust jak i na rękę w postawie klęczącej albo stojącej.
- Odwołuje zawieszenie posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w zakresie pomocy przy jej rozdzielaniu, jednak posługę wobec chorych mają nadal pełnić jedynie duchowni.

XXV Pielgrzymka Mniejszości Narodowych i Etnicznych Diecezji Opolskiej odbędzie się wyjątkowo do katedry Opolskiej. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Opolskiego Andrzeja Czai zostanie odprawiona w niedzielę 7 czerwca o godz. 900 i będzie transmitowana przez TVP 3 Opole.

Okazja do Spowiedzi św. codziennie przed Mszą św., w sobotę od godz. 1730 oraz dla uczniów szkoły podstawowej i młodzieży w piątek od godz. 1700

Dzisiejsza kolekta tzw. inwestycyjna przeznaczona jest na pokrycie kosztów remontu wieży naszego kościoła, a w przyszłą niedzielę kolekta diecezjalna na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne.
Za złożone ofiary składamy jeden drugiemu podziękowania – Bóg zapłać.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia !

Intencje   |   Zapowiedzi   |   Gazetka

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 24.05.2020r.

24-31.05.2020r.

Dzisiaj o godz. 1500 Nabożeństwo majowe do Najświętszej Maryi Panny.

Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1800, na które serdecznie zapraszam

We wtorek – Dzień Matki.
Nabożeństwo majowe o godz. 1800 i Msza św. o godz. 1830 w intencji żyjących i zmarłych naszych Mam.

Okazja do Spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. oraz w sobotę od godz. 1730

Biskup Opolski do odwołania przedłuża dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. dla wszystkich wiernych przebywających na terenie Diecezji Opolskiej w niedziele i dni świąteczne.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele diecezjalne, a w przyszłą niedzielę tzw. inwestycyjna na pokrycie kosztów remontu wieży naszego kościoła.
Za złożone ofiary – Bóg zapłać.