19 Niedziela Zwykła - 09.08.2020

09-16.08.2020

Dzisiaj o godz. 1500 nieszpory niedzielne.

Modlitwie różańcowej przed Mszą św. przewodniczy w tym tygodniu III Róża Żywego Różańca pod wezwaniem św. Barbary. Modlitwie Róży Różancowej przewodniczy pani - Renata Banaś.

W czwartek 13 sierpnia o godz. 1800 nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej.

W sobotę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Msze św.: w piątek o godz. 1830, a w sobotę o godz. 730 i 1000
Po Mszy św. o godz. 730 i 1000 poświęcenie ziół i kwiatów.
Nieszpory maryjne o godz. 1500

Okazja do Spowiedzi św. codziennie przed Mszą świętą.

Dzisiejsza kolekta jak i w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na cele parafialne, w sobotę na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego.
Za złożone ofiary – Bóg zapłać.

Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzamy, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.
Niech w wakacyjnym czasie nie będzie zaniedbań uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

Intencje   |   Zapowiedzi   |   Gazetka

18 Niedziela Zwykła - 02.08.2020

02-09.08.2020

Dzisiaj o godz. 1500 nieszpory niedzielne.

Modlitwie różańcowej przed Mszą św. przewodniczy w tym tygodniu II Róża Żywego Różańca pod wezwaniem św. Józefa. Modlitwie Róży Różancowej przewodniczy pan - Józef Nowak.

W dzisiejszą niedzielę można we wszystkich kościołach zyskać odpust zupełny Porcjunkuli związany z Matką Bożą Anielską z Porcjunkuli.
Warunki uzyskania odpustu: a) sakrament Pokuty i Komunia św.; b) nawiedzenie kościoła; c) modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga; d) modlitwa w intencji Ojca świętego; e) wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.

W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca.
W czwartek po Mszy św. do godz. 800 Godzina święta – adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne oraz o świętość kapłanów.

Okazja do Spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. oraz w sobotę od godz. 1730

Dzisiejsza kolekta tzw. diecezjalna przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego oraz na inne instytucje diecezjalne, a w przyszłą niedzielę na cele parafialne. Za złożone ofiary – Bóg zapłać.