Dekret dotyczący obchodu Uroczystości Wszystkich Świętych

29 Niedziela Zwykła - 18.10.2020

18-25.10.2020

Nabożeństwa różańcowe: dziś o godz. 1500, w dni powszednie o godz. 1800, w czwartek po Mszy św. szkolnej. We wtorek modlitwa różańcowa w języku niemieckim.
W tym tygodniu modlimy się w intencji misji, misjonarzy i o powołania misyjne.

Modlitwie różańcowej przed Mszą św. przewodniczy w tym tygodniu V Róża Żywego Różańca pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej. Modlitwie Róży Różancowej przewodniczy pani - Ewelina Wylezik.

Przyjmowane są intencje mszalne na rok 2021.

Prosi się rodziny mające groby na naszym cmentarzu, a jeszcze nie uiściły ofiary na utrzymanie cmentarza / woda, wywóz śmieci / o złożenie ofiary w wysokości 20, złotych od grobu pojedynczego na jeden rok.

Okazja do Spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. oraz w sobotę od godz. 1730

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na misje. W przyszłą niedzielę kolekta tzw. inwestycyjna na opał do ogrzewania obiektów parafialnych. Za złożone ofiary Bóg zapłać.

Drodzy Parafianie i mili Goście! Życzymy Wam dobrego Dnia Pańskiego i spokojnego tygodnia, wielu łask Bożych w codziennych obowiązkach. Niech nasi patroni: św. Franciszek i św. Jacek mają nas wszystkich w swojej opiece. Szczęść Boże!

Intencje   |   Zapowiedzi   |   Gazetka

28 Niedziela Zwykła - 11.10.2020

11-18.10.2020

Dzisiejsza niedziela to 20-ty Dzień Papieski.
Na obchody składają się: modlitwa ku czci św. Jana Pawła II, papieża, przypomnienie nauki papieskiej i zbiórka do puszek na fundację – Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierająca zdolne dzieci i młodzież z rodzin ubogich.

Modlitwie różańcowej przed Mszą św. przewodniczy w tym tygodniu IV Róża Żywego Różańca pod wezwaniem św. Anny. Modlitwie Róży Różancowej przewodniczy pani - Hildegarda Goły.

Nabożeństwa różańcowe odprawiane są: w niedzielę o godz. 1500 /wyjątkowo dzisiaj o godz. 1600/ w dni powszednie o godz. 1800, a w czwartek po Mszy św. szkolnej.

We wtorek /13.10./ o godz. 1800 nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej i poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

Okazja do Spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. oraz w sobotę od godz. 1730

Dzisiejsza kolekta tzw. diecezjalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Opolu i inne instytucje diecezjalne, a przed kościołem zbiórka do puszek – Dzieło Nowego Tysiąclecia.
W przyszłą niedzielę kolekta na misje.
Za złożone ofiary – Bóg zapłać.